Royal Queen Seeds' take on the legendary GG#4, Royal Gorilla delivers extreme resin production and potency. It became one of RQS' flagship strains after winning multiple awards.
Aroma: Pungent diesel and chocolate with earthy pine
| Difficulty | Moderate |
| Flowering | 8-9 weeks |
| Outdoor harvest | Early October |
| Indoor yield | 450-550g/m² |
| Outdoor yield | 600g per plant |
| Height | 80-140cm |
| Climate | Mediterranean |
| Seed price | ±€28 / 5 seeds (€€€) |
| Price note | Award-winning RQS flagship |
Royal Queen Seeds
★ 4.8